Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı - saglikdas.com

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı
10 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.075 kez okundu.

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı Yöntemleri

Sigara içen kişilerin özel bir cilt bakımına ihtiyaçları vardır. Çünkü içtikleri sigaradan dolayı ciltleri daha solgun, daha sarı ve daha lekelidir. Sigara içenler için cilt bakımı türlerinden aşağıda tarifini verdiğimiz bir tanesi armut içeriyor.

Armut cildinizin yenilenmesini sağlayarak cildi lekelerden temizler. Bunu sadece sigaradan oluşan lekeler için yapmaz aynı zamanda güneş lekeleri, yaşlılıktan oluşan lekeler gibi bütün leke türleri için yapar.

Sigara İçenler İçin Cilt Bakımı Maskesi Malzemeleri:

Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, bir çay kaşığı karbonat, bir tane armut kabuğu, bir ile üç damla limon suyu.

Maskenin Hazırlanışı:

Bir çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, bir çay kaşığı karbonat, bir tane armut kabuğu, bir ile üç damla limon suyunu karıştırın. Bu esnada karbonat köpürecektir. Sonra bu karışımı önce lekelerin olduğu bölgeye sonra tüm cildinize sürün.

On on beş dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile temizleyin. Bu maske akşamları olmak üzere haftada bir kez uygulanmalıdır. Uyguladıktan sonra akşam olmasını dikkate almayarak cildinize güneş koruyucusu sürmeniz gerekmektedir.

Maskeyi yüzünüze sürmeden önce bileğinizin iç kısmına sürün. Karışımın içeriğinde bulunan karbonat ve limon cildinizde alerjik tepkilere yol açabilir. Eğer bileğinizin iç kısmında yanma, kaşınma, kızarıklık gibi tepkiler meydana geliyorsa bu maskeyi yüzünüze uygulamayın. Eğer böyle şeyler meydana gelmiyorsa, gönül rahatlığıyla yüzünüze sürebilirsiniz.

Cilt Bakımı

Sigara içenler için cilt bakımı önemli bir konudur çünkü onları cildi, sigara içmeyenlere göre daha çok yıpranır. Ciltleri daha solgun olur, daha sarı bir renk alır ve daha lekeli olur.

Bu görüntünün giderilmesi için sigara içen kişilerin yukarıda tarifi verilen maskeyi uygulamaları kendileri için iyi olacaktır. Hem yüzlerindeki lekelerin giderilmesine, hem de ciltlerinin canlanmasına yardımcı olan bu maskenin hazırlanması ve uygulanması ise son derece kolaydır.

Evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz ve hiçbir kimyasal madde içermeyen bu doğal maskeyi düzenli bir şekilde kullandığınız zaman cildinizdeki bu inanılmaz değişimi siz de fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git