Siğiller Neden Oluşur - saglikdas.com

Siğiller Neden Oluşur

Siğiller Neden Oluşur
11 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.613 kez okundu.

Siğiller Neden Oluşur?

Siğiller neden oluşur sorusuna cevap olarak bilinmesi gereken en önemli nokta siğillerin bulaşabilmesi durumudur. İyi huylu olan nitelendirilen siğiller insan derisinde ben olarak kalabilmektedir.

Siğiller en çok aynı eşyayı kullanmak zorunda kalan insanlar arasında görülmektedir. Çünkü siğillerin bakteri merkezi eşyalardır.Siğiller vücudun hangi bölgelerinde meydana gelmektedir.

Uzmanlara göre siğiller insan cildinin her bir noktasında çıkabilmektedir. Ayrıca yüzde on oranındaki siğiller bulaşabilmektedir. Ayrıca uzmanlara göre siğillerin çeşitli tipleri vardır ve buna bağlı olarak da görüntüleri değişmektedir.

Siğiller Neden Oluşur İşte Oluşma Sebepleri

Siğillerin başlangıç noktasından tiplerine göre en fazla 1 yıl gibi bir süre geçtikten sonra belirginleşen ve en çok el kol gibi alanlarda görülen türleri vardır. Siğili tehlikeli yapan en önemli noktalardan birisi de hoş olmayan görüntüsünün yanında bulaşıcı olma özelliğini taşımasıdır.

Ayrıca uzmanlar mukozaya yerleşmiş olan siğillerin kanser riski taşıdığını belirtmiştir. Uzmanlara göre tırnak yemem alışkanlığı olan insanlarda siğillerin çeşitli bölgelerine daha çabuk bulaştığı ve bu tür alışkanlardan vazgeçilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır.

Ayrıca siğillerin oluştuğu bölgeye göre uygulanan tedavi süreçleri de zorlaşmaktadır. Bununla ilgili olarak ayak altında çıkan siğillerin ayak tabanı ile eşdeğer bir durumda olmasında dolayı tedavinin de zor olacağı belirtilmiştir.

Siğiller Rahim Ağzı Kanseri Oluşturur Mu?

Siğillerin rahim ağzı kanseri oluşturma gibi bir özelliği maalesef bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak çeşitli siğil türleri rahim ağzı kanserine yol açabilmektedir.

Siğile neden olan enfeksiyonun vücutta oluşabilmesi için herhangi bir açık yara veya kesiğin oluşması yeterlidir. Siğiller bu nedenden dolayı çabuk bir şekilde bulaşabilmektedir. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde siğiller daha fazla görülmektedir.

Siğil ve Kanser Etkisi

Ayrıca uzmanlara göre bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde siğil tehlikesinin ortaya çıkma ihtimali daha fazladır. Bu durumla ilgili örnek verilecek olursa uyku bozukluğu, kansızlık, beslenme bozukluğu, stres gibi faktörlere maruz kalan insanlarda siğil oluşma ihtimali yüksektir.

Siğillerin tedavi edilme şekli ile ilgili olarak uzmanlar özellikle genital bölgelerde ve ağız içerisinde oluşan siğillerin oldukça tehlikeli olduğunu belirtmişlerdir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git