Sinameki Kürü İle Saç Uzatma - saglikdas.com

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma
11 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.009 kez okundu.

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Yöntemleri

Bayanlar değişikliğe çok önem verir ve bu yüzden sık sık saçlarını kestirir. Saçlarını kestirdikten sonra pişman olan kişiler saçlarını hızlı şekilde uzatabilmenin yollarını arar. Birçok bayan saçlarını uzun süredir kestirmediği için çok yıprandığını söyler.

Bu durumun asıl sebebi kesim değil saçların bakımının ihmal edilmesi ve yanlış şekilde taranmasıdır. Saçlarınızı yanlış tarıyor olsanız ve bu yüzden kırılmalara neden olsanız dahi sinameki kürü ile saç uzatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sinameki Kürü İle Saç Uzatma Tarifleri

Sinameki kürü ile saç uzatma da saçlarınız ayda 4 cm’e kadar uzar.  Bu nedenle saçlarınızın uçlarını kestirdiğinizde üzülmeyin ve hemen sinameki kürü hazırlayarak 2 ayda kestirdiğiniz kısımları geri kazanın.

Sinameki Otu İle Saç Uzatma Kürü

  • Bemik ampul / 1 tane yeterli
  • Sinameki / 1 tutam yeterli
  • Badem yağı / tatlı badem yapı olmalı ve 1 kapak konulacak
  • Menekşe yağı / 1 kapak, isteğe bağlı
  • Hint yağı / 1 kapak, isteğe bağlı

Hazırlanışı:

1 su bardağı oranında suyu bir cezvenin ya da küçük bir tencerenin içine koyun. Daha sonra 1 tutam sinamekiyi suya atın ve demlenmesi için bekleyin. Demlenme süresi en fazla 10 dakika olmalıdır. Sinamekiyi demledikten sonra süzün.

Sinameki suyunun üzerine 1 kapak badem yağı koyun ve bemik ampulü eklemeyi unutmayın.  İsterseniz menekşe yağı ya da hint yağı da ekleyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. Evinizde zaten bulunuyorsa eklemenizde yarar vardır.

Bu iki yağdan da birer kapak oranında ilave edeceksiniz. Daha sonra bu karışımı güzelce karıştırın ve saç köklerinize sürün. Bu kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saç dipleriniz ısınana kadar masaj yapmaya devam edin.

Sinameki Kürü

Elinize saçınızı hava almadan saracak boyutta olan bir havlu alın ve sıcak suyu açın. Havluyu sıcak suda ıslatın. Sonra yapacağınız işlem ise sıcak suda nemlendirdiğiniz havluyu başınıza sarmaktır. Bu şekilde en az 1 saat beklemeniz gerekmektedir.

En fazla ise 5 saat bekleyebilirsiniz ama daha uzun süre karışımın saçınızda kalması iyi olmayacaktır.  Bu kürü her hafta uygulayabilirsiniz. 2 ay sonra uygulamaya devam edecekseniz 2 haftada bir kez saçlarınızı bu kür ile besleyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git