Sir Ağda Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Sir Ağda Nasıl Yapılır

Sir Ağda Nasıl Yapılır
11 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.389 kez okundu.

Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Bilinen epilasyon türlerinden en eskisi klasik ağdadır. Zamanla geliştirilmiş ve sir ağda bulunmuştur. Sir ağda şeker içermediği için, tüyleri beslemez, bu bakımdan daha avantajlıdır. Düzenli ve doğru kullanıldığı takdirde iyi bir epilasyon aracıdır.

Uzun bir süre kullanıldığında tüylerin yoğunluğunda bir azalma görülecektir. Bu ağda çeşidi günümüzde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Sir ağda nasıl yapılır, evlerde ve güzellik salonlarında hanımlar tarafından oldukça rağbet gören bu yöntemin püf noktaları nelerdir:

Sir Ağda Nasıl Yapılır İşte Yöntemleri

  • İlk önce ağda uygulanacak alanı temizlemeli ve kurulamalıdır. Temizlik son derece önemlidir.
  • Çok sıcak havalarda vücudun aşırı terleme yapan bölgelerinde uygulanmamalıdır. Sıcak ortamlar yaz günlerinde terlemeye ve ağda uygulanacak bölgenin nemliliğine sebep olabilir, ağda yapılacak bölge kuru olmalıdır.
  • Isıtılan sir ağda ilk önce parmak ucu ile kontrol edilmelidir. Eğer el yakmıyor kullanılabilir sıcaklıkta ise istenen kıvama gelmiş demektir.
  • Sir ağda çok ince bir tabaka halinde sürülmeli ve sir ağda akışkan olmalıdır uygulama yapılan cildi yakmamalıdır.
  • Ağda için kullanacağımız temiz bezi tüylerin üzerine iyice yapıştırmalı ve ağda komple bezle kaplanmalıdır.

Sir Ağda Faydaları

Çabuk bir hamle ile ağda bezini çekerek çıkarırız ve tüyleri ciltten ayırırız.Temizlenen bölgedeki oluşan kızarıklığın giderilmesi ve cildin ağdadan temizlenebilmesi için sakinleştirici ağda yağından sürülmelidir.

Islak mendil formatında da olabilecek bu yağ ile cilt rahatlayacaktır. Ağda uygulamasından sonra kızarıklık olabilecek ve bu durum son derece normal bir durumdur. Sir ağda ile epilasyonun cilde her sakıncası yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git