Sirkenin Saça Faydaları - saglikdas.com

Sirkenin Saça Faydaları

Sirkenin Saça Faydaları
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.068 kez okundu.

Sirkenin Saça Faydaları Nelerdir?

Zaman zaman saçlar parlaklığını kaybederek matlaşır. Bu saçlarınızın sağlığının azaldığına işarettir. Bu gibi durumlarda doğal yöntemler kullanarak saçlarınıza eski sağlığını geri verebilirsiniz.

Sirkenin saça faydaları saymakla bitmez. Öncelikle bu madde, etkin bir antioksidandır. Ayrıca mikrop ve bakterileri öldürücü etkisi de vardır. Son derecede etkili bir temizlik ürünü olan sirke, saç temizliğinde de idealdir.

Sirkenin Saça Faydaları ve Saça Etkisi

Saçınızı parlatmakla kalmaz saçın beslenmesine de yardımcı olur. Sirkenin saça faydaları özetle şu şekilde sıralanabilir.

  • Sirke, en yaygın saç problemlerinden biri olan kepeklenme sorununun önüne geçer. Kepekleri çözerek derinlemesine bir saç temizliği sağlar. Sonuç olarak saç deriniz daha rahat nefes alır ve beslenir
  • Sirkenin saçı parlatıcı etkisi birçok bayan tarafından bilinmektedir. Tıpkı limon gibi sirke de saçı doğal yollarla parlatır. Saçınız parlarken yağlı görünmez.
  • Bazı deri problemlerinde tedavi amaçlı olarak sirke kullanılabilmektedir. Örneğin saç derisindeki döküntüler, egzama, kaşıntı vb. durumlarda bir miktar sirke ile saç diplerinize kür uygulamak faydalı olacaktır.
  • Saçları uzun olan kişilerin en yaygın problemi saçların dolaşması ve kolay taranmamasıdır. Sirke sayesinde bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Temizlediğiniz saçlarınıza bir miktar sirke sürerek saçlarınızı tarayın. Saç dolaşıklığı anında giderilecektir.
  • Sirke mineraller bakımından oldukça zengindir. Zengin tabiatını ham maddesinden alan ( üzüm, elma…) sirke, bu özelliği sayesinde saçın beslenmesini sağlar.
  • Sirke düzenli olarak kullanıldığında saçları daha yumuşak bir hale getirir.
  • Sirke aşırı yağlanmalarda kullanılan doğal bir maddedir.
  • Sirke saç tellerine esneklik ve güç verir.

Sirkeli Saç Maskesi

Malzemeler

  • Mısır nişastası ( 4 tatlı kaşığı )
  • Sirke ( 1 çay bardağı )

Hazırlanışı

Tüm malzemeyi bir kaba koyun ve belirtilen miktarlarda karıştırın. Bu karışımı saçınıza sürün. 1 dakika kadar saç derinize masaj yapın. 10 dakika maske saçınızda dursun ve ardından saçınızı temizleyin.

Bu karışımı çok sık kullanmayın. Saçınıza zarar verebilir. Bu maske ile kaşıntı, döküntü, egzama gibi rahatsızlıklarınıza çare bulabilirsiniz. Ayrıca da saçınızı doğal yollarla beslemiş olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git