Sırtta Sivilce Neden Çıkar - saglikdas.com

Sırtta Sivilce Neden Çıkar

Sırtta Sivilce Neden Çıkar
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.530 kez okundu.

Sırtta Sivilce Neden Çıkar?

Sivilce vücudumuzun her yerinde çıkabilir. Örneğin; yüzde, koltuk altında, sırtımızda sivilce çıkabilir. Peki, sırtta sivilce neden çıkar? Vücudumuzda sivilce çıkmasının temel nedeni bedenimizdeki sebum maddesinin çok fazla salgılanması sonucunda sivilceler ortaya çıkar.

Sivilce oluşumu ergenlik döneminde başlayarak artmaya devam edebilir. Sırttaki sivilcelerde genellikle ergenlik döneminde çıkmaya başlamaktadır. Ayrıca vücuttaki gözenekler tıkandığı zamanda sivilce vücudumuzda daha çok artar.

Tıkanan gözeneklerin sivilce oluşumundan hariç cildimizdeki ölü hücrelerin atılmasına da engel olmaktadır. Bunun sonucunda cildimizde bakteri üremesi fazlasıyla artar. Bu duruma engel olmak için mutlaka haftada bir durumunuz var ise güzellik merkezlerinde yok ise doğal yöntemler ile evinizde cildinize peeling yapmanız gerekmektedir.

Sırtta Sivilce Neden Çıkar İşte Çıkma Sebepleri

  • Hormonsal veya genetik olarak sivilceler oluşumu meydana gelebilir.
  • Bayanların sırttaki sivilceler adet döneminde 2 kat artabilir. Bu normal bir şeydir.
  • Kıyafetlerin neden olduğu sırtta sivilcelerde görülebilir. Eğer kıyafetiniz sizi rahatsız ediyor ve çok dar ise bu sebepten sivilceler artış gösterir. Bu pek bilinmedik detayı lütfen önemseyiniz. Pamuklu ve yumuşak kıyafetler giymeye özen gösteriniz. Yeni aldığınız ürünü mutlaka doğal sabunlarla yıkayınız.
  • Vücudunuzda çok fazla terleme var ise bu da sivilce çıkmasına neden olabilir. Eğer terleme oranınız normalin üstünde ise sırttaki sivilceler yok ise çıkar, var ise artış gösterebilir.
  • Üzerinizde çok yoğun bir stres var ise sivilce oluşumunu arttırabilir. Sivilcenin en sıkı dostu strestir. Uzmanların yaptığı araştırmalarda sivilcelerin oluşum sebebinin % 70 i stres kaynaklı olmaktadır.

Sırtta Sivilce Zararları

Yediğiniz yiyeceklere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı yiyecekler sizde sivilce çıkmasına ve ya sivilcenin artmasına neden olabilir. Eğer vücut sağlığınızı korumak ve sivilce oluşumunu engellemek istiyor iseniz yediğiniz yiyeceklerin sağlıklı ve organik olmasına çok önem vermeniz gerekmektedir.

Eğer sırtınızdaki sivilcelerden çok rahatsız iseniz kesinlikle cilt bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Bu bakımları belirli günlerde ve aksatmadığınız taktirde cildiniz sivilcelerden arınır ve pürüzsüz bir tene kavuşursunuz. Unutmayınız en değerli organlarınızdan biri cildinizdir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git