Sivilce Giderici Maskeler - saglikdas.com

Sivilce Giderici Maskeler

Sivilce Giderici Maskeler
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.266 kez okundu.

Sivilce Giderici Maskeler Nelerdir?

İnsan cildi çok değişik sebeplerle deforme olmakta ve bu deformasyona karşı reaksiyonlar göstermektedir. Bu reaksiyonlardan en bilineni de sivilcelerdir. Aşırı yağlı yiyecekler, ergenlik sonucu salgılanan hormonlar, stres, sağlıksız yaşam koşulları,

sağlıksız kimyasallar içeren kremler, maruz kalınan toz ve kirli hava vs. sebeplere vücudun reaksiyon göstermesi sonucunda oluşan sivilceler, hayatımızın can sıkıcı ayrıntılarındandır.

Sivilceler, hem kendimizi kötü hissetmemize, hem de çevremiz tarafından kötü karşılanmamıza sebep olabilmektedir. Dolayısıyla da sosyal benliğimiz sarsılmakta ve özgüvenimizi yitirmemize sebep olabilmektedir.

Sivilce Giderici Maskeler ve Tarifleri

Piyasada bulunan sivilce giderici maskelerin kullanılması elbette birtakım yararlar sağlayabilecek ve sivilcelerden kurtulmamızın kapılarını açabilecektir. Ancak kimyasal katkıları olan yapay maskelerin yerine doğal ürünlerin kullanılması en iyi yöntemdir.

Dilerseniz doğal yollarla sivilcelerin giderilmesi ve sivilce giderici maskelerin yapılışı konusuna biraz değinelim.

Süt ve Ballı Cilt Yenileyici Maske:

1 adet muz ezilerek içerisine 1 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı süt karıştırılır. Süt sayesinde yumuşak bir kıvam alan karışım, bekletilmeksizin sivilcelerin bulunduğu bölgeye uygulanır. Karışım eğer bekletilirse etkisini yitirecektir.

15 ila 20 dakika kadar bölgede bırakılan karışım, ılık su ile yıkayarak bölgeden çıkarılır. Haftada bir kez bu yönteme devam edilir. Ciltteki bozuk hücrelerin yenilenmesine vesile olacak olan bu karışım, gözenekleri de küçülterek pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sivilce İzlerini Giderici Maske:

1 yumurtanın sade beyazı ile bir kaşık süt köpürene kadar iyice çırpılmalı ve karışım cilde sürülerek 10 dakika bekletilmelidir. Maske ılık su ile ciltten uzaklaştırılmalı ardından bölge soğuk su ile yıkanarak gözeneklerin kapanması teşvik edilmelidir.

Bu maske istenilen görünüm sağlanana kadar haftada iki kez uygulanmalıdır. Maske, sivilce izlerini giderebildiği gibi yaşlılık belirtilerini de minimalize etmektedir.

Sivilce Giderici Maske:

2 adet domates kabuklarından arındırıldıktan sonra 2 yemek kaşığı süt ile birlikte çırpılır. Ortaya çıkan maske 20 dakika kadar cilde uygulanır. 20 dakika sonra da ılık su vasıtasıyla ciltten çıkarılır.

Cildin hızla yenilenmesi için 3 ila 4 günde bir bu maskenin uygulanması çok iyi sonuçlar verecektir. Domateste bulunan antioksidan materyal sayesinde cildinizin hızla yenilendiğini göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git