Sivilce Giderici Muz Maskesi - saglikdas.com

Sivilce Giderici Muz Maskesi

Sivilce Giderici Muz Maskesi
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.008 kez okundu.

Sivilce Giderici Muz Maskesi Önemi

Sivilce giderici muz maskesi esasında içerisinde muz gibi vücuda çok da faydalı bir yiyecek olmasa da cilt için oldukça faydalı olan muz içerisinde A, B, C ve E vitaminlerinin yanında magnezyum, çinko,

demir ve potasyum bulundurmaktadır. Muzu hem yiyerek hem de vücuda uygulayarak cilt için faydalı bir hale getirebilmek mümkündür. Sivilcelere çok iyi gelen muzla yapılan muz maskesi tarifi sizler için aşağıda verilmiştir.

Sivilce Giderici Muz Maskesi Tarifi:

  • 1 tane olgun ve şekerlenmemiş muz
  • 2 – 3 damla portakal veya limon
  • 2 çorba kaşığı bal

Öncelikle elimizde bulunan 1 tane olgun ve şekerlenmemiş muzu ezerek iyice püre haline getirin. Daha sonra bu pürenin içerisine diğer malzemeleri katarak maske haline gelinceye kadar karıştırın.

Temizlenmiş bir halde olan cildinize bu maskeyi uygulayın. Cildinizin herhangi bir alerjik rahatsızlığı yoksa 10 dakika bekledikten sonra yıkayınız. Kağıt havlu ile cildinizi iyice kurulayınız. Haftada 2 defa bu uygulamayı kullanın. Eğer cildiniz hassas ve kuru ise bu programı uygulamayınız.

Muz Maskesinin Cilde Faydaları

  • Sivilce giderici muz maskesi içerisinde bulunan meyve asitleri ve mineralleri ile cilt üzerinde soyucu bir etki gösterir. Bu sayede cilt üzerindeki ölü tabaka kaybolur ve cilt kendini yenileyerek taze bir görünüme kavuşur.
  • Muz maskesi sayesinde gözenekler açılır ve böylece sivilce oluşumu en az iner
  • Muz kabukları ve muz cilt üzerinde peeling etkisi göstererek cildin ölü ve kurumuş tabakadan kurtulması sağlanır.
  • Cilt üzerinde yoğun nemlendirme etkisi sağlar ve cildin ph dengesini korumasını sağlar.

Muz Maskesi Etkileri

İçerisindeki A vitamini sivilce için cildin ihtiyacı olan vitamindir ve muz içerisinde bolca bulunmaktadır. A vitamini cildin kendini yenilemesini sağlayarak kolejen üretimini en üst seviyeye getirir.

Muz maskesi cilt üzerinde parlak ve canlandırıcı etkiye sahiptir.Kolajen miktarı arttığında cildin leke üretmesi durur ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız sağlanır. İltihaplı olan sivilcelerin iyileşerek yenilenmesini sağlayan etki gösterir ve antibakteriyel etki sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git