Sivilce İz Bırakır Mı - saglikdas.com

Sivilce İz Bırakır Mı

Sivilce İz Bırakır Mı
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.093 kez okundu.

Sivilce İz Bırakır Mı?

Sivilce ve aknelerden rahatsız olan kişilerin cevabını en çok merak ettiği soru sivilce iz bırakır mı sorusudur. Sivilce problemi ile ilgili olarak bilinmesi gereken ilk nokta sivilcenin derinliğinin ne kadar olduğudur.

Sivilce genel olarak yüz kısmında oluşur. Vücudun diğer bölgelerinde oluşsa bile bu durum çok fazla önemsenmez. İnsanların en çok özen gösterdiği yeri yüz bölgesi olduğu için sivilce sorunu birçok kişinin problemi haline gelmiştir.

Sivilce İz Bırakır Mı ve Sivilce En Çok Hangi Ciltlerde Görülür?

Sivilce izlerinin giderilmesi ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki maddelerde yer almaktadır. Sivilce yani diğer adıyla akne kapalı gözeneklere yerleşen ve orada yaşan bakterilere denir. Bu durum sonucunda cilt üzerinde kabarmalar, kızarıklıklar ve iltihaplı kabarcıklar görülür.

Sivilce ve akneler genel olarak yağlı ciltler üzerinde yer almaktadır. Özellikle 15 ve 20 yaş aralığında sıkça görülse de 40 yaşında dahi sivilcelerin oluştuğu gözlenebilir. Stres ve diğer yaşamsal koşullardan dolayı sivilceler ilerleyen yaşlarda da görülebilmektedir. Bu yaş aralığında daha çok kadınlarda görülmektedir.

Sivilceler ve İzler

Sivilceler iz bırakır mı sorusu çok fazla kişinin cevabını merak ettiği problemlerden birisidir. Öncelikli olarak şu belirtilmelidir ki sivilceler yeterli tedavi uygulanmadığında veya sıkılıklarında iz bırakabilmektedir.

Sivilceler görüntü bozukluğu dışında insan sağlığına herhangi bir tehdit içermemektedir. Fakat sivilceler psikolojik olarak birçok insanı etkileyebilmektedir. Sivilceler oldukça ciddiye alınmalıdır. Çünkü sivilceler tedavi edilmediği takdirde iz bırakabilmektedir.

Sivilceler Nasıl Oluşur?

Sivilceler yağ bezleri ile alakalıdır. Ergenlik döneminde yağ bezlerinin artmasında dolayı sivilceler meydana gelmektedir. Bundan dolayı yağ bezlerinin aşırı miktarda olması sonucunda yüz ve göğüs bölgelerinde sivilceler oluşur.

Diyet Yapmak Sivilceyi Etkiler Mi ?

Uzmanlara göre düzensiz bir şekilde diyet yapmak sivilcelerin önüne geçememektedir. Buna göre sadece diyet yapmak sivilcelerin giderilmesi için yeterli tedavi yöntemi değildir.

Fakat bazı yiyeceklerden uzak durulmasının sivilce oluşumunu engellediği de bilinmektedir. Bu durumda dengeli beslenmeye ve aşırı yağlı yiyeceklerde uzak durmaya dikkat edilmelidir. Çok baharatlı ve aşırı yağlı yiyecekler sivilce oluşumuna neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git