Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntem - saglikdas.com

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntem

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntem
12 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.185 kez okundu.

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sivilceler güzelliğinizi olumsuz yönde etkileyen, bir cilt problemidir. Yüzünüzde sivilce çıkması sonucunda sıkarak yok ettiğiniz bu sivilceler, izlerini geride bırakarak, uzun yıllar problem yaşamanıza neden olurlar.

Sivilce izlerinin oluşumunu engellemek için, yüzünüzü temiz tutmalı ve çıkan sivilceleri sıkmamalısınız. Kalan sivilce izlerinden kurtulmak için de aşağıdaki maskeleri uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntem  ( 1 )

Bu maskeler sayesinde sivilce izlerinizden kurtulup daha güzel ve daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Maskeyi Hazırlamak İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  • 2 – 3 damla limon suyu
  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Maskeyi hazırlamak için, eşit miktarda olan yulaf ezmesi ve yoğurdu, bir kaba alıp iyice karıştırın. Karışımın üzerine 2 – 3 damla limon suyunu da ekleyin. Ardından hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın.

10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi durulayınız. Maskenin içinde limon olduğu için, hassas cilt tipine sahip olanlar maskeyi 5 dk. bekletmelidirler. Bu karışımı haftada 1 kez uygulamak, sivilce izlerini yok edecektir.

Sivilce İzleri İçin Doğal Yöntem ( 2 )     

  • 1 miktar kil
  • 1 tane kivi

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak, kivinin suyunu sıkın. Sıktığınız sudan 1 yemek kaşığı alarak başka bir kaba aktarın. Üzerine kil ekleyin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın.

Hazırladığınız karışımı yüzünüzde 1 – 2 dk. bekletin. Daha sonra yüzünüzü çok sıcak olmayan bir suyla durulayın.  Bu maskeyi haftada 2 kez cildinize uygulamak yeterli olacaktır.

Diğer Bir Maske İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  • Yarım kilo kadar havuç
  • Yeteri kadar un

Yarım kilo havucun hepsini rendeleyin ve üzerine unu ekleyin. Macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardında hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve 5 – 10 dk. Bekletin. Bu maske her cilt tipi için uygundur.

Yani yağlı cilt tipine sahip olan da, kuru cilt tipine sahip olan da bu maskeyi gönül rahatlığıyla kullanabilir. Bu karışımı haftada 1 kere yapıp yüzünüze uygulamak yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git