Sivilce Kürü - saglikdas.com

Sivilce Kürü

Sivilce Kürü
13 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 958 kez okundu.

Sivilce Kürü Nedir?

Yüzünüzde var olan sivilceler ve sivilce izleri ile baş etmek, oldukça güç ve eziyetlidir. Erkeklerin ve bayanların ortak sorunu olan, sivilceler ile uğraşmak sıkıcıdır. Cildinize bakmadığınız sürece, bu mikroplar çoğalarak uğraşılması daha güç hale gelir.

Sivilce Kürü Tarifleri ve Faydaları

Bunun için cildinize maske yapmalısınız. Böylelikle, sivilcelerinizden acı çekmeden ve kolayca kurtulabilirsiniz.

Yüzünde Sivilce Olanların Uygulayacağı Maske Tarifinde Gerekli Olan Malzemeler Şu Şekildedir:

  • 1 su bardağı su
  • 1 tutam kuşburnu
  • 1 tutam kantaron otu

Cezvenin içine, 1 bardak suyu ekleyin ve kaynamasını bekleyin. Kaynadıktan sonra suyun içerisine kantaron otunu ve kuşburnunu ilave edin.

Karışımın demlenmesi için 5 – 6 dk. daha beleyin ve süre dolunca ılıyan karışımın içine, pamuğu bandırıp, sivilce olan bölgeye sürün. Sivilceler için oldukça etkili bir çözüm sunan bu maskeyi, her sabah olmak üzere günde 1 defa, uygulamalısınız.

Sivilceleri Yok Etmek İçin Bir Diğer Maske Tarifinde Gerekli Olan Malzemeler İse Aşağıdaki Gibidir:

  • 2 su bardağı su
  • 1 demet taze maydanoz

2 bardak suyu tencereye koyarak, kaynamasını bekleyin. Su kaynamaya başladıktan sonra ocağın altını kapatın ve bu suyun içine maydanozları ( sapları da dâhil ) ilave edin. 5 – 7 dk. bu şekilde kaynattıktan sonra, karışımı demlenmeye bırakın.

Demlenen karışımın suyunu süzün ve bu su ile yüzünüzü yıkayın.( suyun ılık olmasına özen gösterin. ) Bu karışımı gün içinde 1 – 2 defa uygulamanız, sivilcelerin ve sivilce izlerinin yok olmasında oldukça etkili bir yöntemdir.

Maydanoz suyunun içine yarım limon sıkarak, kahvaltıdan yarım saat önce içerseniz içinizin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Not:

  • Maydanoz kürünü, hamile bayanların kullanması tavsiye edilmez.
  • Maydanoz kürünü, düşük tansiyona sahip olan kişiler kullanmamalıdırlar. Aksi takdirde tansiyonları daha da çok düşecektir.

Sivilce ve sivilce izlerinizle baş etmenin en kolay yolu,sivilce kürü ile gerçekleşir. Bu yüzden yazdığımız maskeleri uygulamanız, sivilceleriniz büyük oranda yok edecek pürüzsüz ve daha güzel bir görünüme kavuşmanıza, yardımcı olacaktır.

Sivilce kürü tariflerini, düzenli olarak kullandığınız takdirde, baş etmesi zor olan sivilcelerinizden, kolayca kurtulacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git