Sivilce Lekeleri İçin Maskeler - saglikdas.com

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler
13 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.122 kez okundu.

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler ve Önemi

Sivilce oluşumundan sonra yüzde birtakım lekeler meydana gelmektedir. bu lekeler genelde kırmızı renkte olmaktadır ve ilk anda göze çarpabilmektedir. Makyajla bile zor kapatılan sivilce lekeleri kadınların önemli bir sorunu haline gelmektedir.

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler Tarifleri

sivilce lekelerinden kurtulmak için çeşitli maskeler kullanılmaktadır. Sivilce lekeleri için maskeleri düzenli olarak kullandığınızda yüzünüzdeki lekelerin geçtiğini göreceksiniz.

Sivilce Lekelerini Gidermek İçin Yoğurt Maskesi

  • Bal
  • Yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanması:

Yarım çay bardağı yoğurt 1 yemek kaşığı bal ile birlikte karıştırılır. Yoğurt ve bal karıştırılırken homojen olmasına dikkat edilir. Daha sonra karışım yüz bölgesine yedirilir. Yüzde 15 dakika boyunca bu maskenin kalması gerekmektedir.

Bu maskeyi ciltten temizlerken ovalayarak temizlerseniz kırmızı halde bulunan sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün olacaktır. bu maskede bulunan yoğurt bir nevi peeling görevi görür.

Sivilce Lekeleri İçin Boza Maskesi

  • Boza
  • Mısır unu

Hazırlanışı ve Uygulanması:

İlk olarak 1 yemek kaşığı boza ile 1 yemek kaşığı mısır unu karıştırılır. Karışım cildin tamamına göz çevresi hariç uygulanır. Daha sonra sürülen maske 20 dakika boyunca bekletilir. Ardından maske ciltten temizlenir.

Boza ve mısır unu cilt lekelerinin açılmasını sağlamaktadır. Haftada 1 defa düzenli olarak bu maskeyi uyguladığınızda kırmızı lekelerden kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Dometesli Sivilce Maskesi

  • Domates
  • Un

Hazırlanışı ve Uygulanması:

İlk etapta 1 adet domates rendelenir. Rendelendikten sonra içersine 1 tatlı kaşığı un eklenir. Bu karışımı yüzünüze dairesel olarak sürmeniz gerekmektedir. Dometesin içerisinde bulunan malzemeler cilt lekelerine çok iyi gelmektedir.

bu madde ile cilt lekeleri zaman içerisinde kaybolur. Un ise cillteki gözeneklerin kaybolmasını sağlar. Domates maskesi cilde uygulandığında cilt üzerinde çok fazla bekletilmemelidir.

Sivilce Lekeleri için Doğal Tarif

  • Elma
  • Limon
  • Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanması:

1 adet elmanın tamamı rendelinir. Rendelenen karışımın suyu bir kap içerisine sıkılır. Elde edilen suya yarım limon eklenir ve karıştırılır. İçerisine en son zeytinyağı eklenerek maske hazırlanmış olur. elma ve limon suyu sivilce lekelerini gidermede yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git