Sivilce Maskeleri - saglikdas.com

Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri
13 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.067 kez okundu.

Sivilce Maskeleri ve Etkileri

Cilt tipine göre sivilce sayısı artabilir. Genellikle yağlı ciltlerde sivilce daha çok oluşur. Sivilceleri sıkmak kesinlikle yanlıştır. Bunun yerine sivilce maskesi yapmanız sağlıklıdır.

Sivilce Maskeleri ve Tarifleri

Sivilce maskelerinizi kendiniz yapıp sivilce bakımınızı yapabilirsiniz.

Malzemeler:

4 tane aspirin ve de jojoba yağı.

Sivilce maskesinin hazırlanışı: 1 çay kaşığı su ile yarım çay kaşığı jojoba yağını karıştırın. Bir yandan da aspirinleri ılık suda eritin ve malzemeleri birbirine karıştırın. Malzemeleri karıştırınız, güzel bir kıvam elde ettikten sonra yüz bölgenize uygulayınız. Maskeyi cildinizde 15 dakika beklettikten sonra yıkayınız.

2-Karbonatlı Maske:

Malzemeler:

3 çay kaşığı su, 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı limon suyu

Karbonatlı maskenin hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırıp macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karbonat miktarına göre ilave ettiğiniz su miktarı değişiklik gösterebilir. Cildinizdeki sivilceler için çok gerekli bir maskedir ancak içerisinde karbonat cilltte kaşıntı ve batma hissi yaratabilir.

3-Ballı Sivilce Maskesi:

Malzemeler:

E vitamin kapsülü, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal

Ballı sivilce maskesinin hazırlanışı: Malzemeleri karıştırıp cildinize masaj yaparak uygulayın. 30 dakika beklemenin ardından cildinizdeki maskeyi yıkayın. Maskeyi yapmaya devam ederseniz cildinizdeki maskeler yok olmaya ve cildiniz yenilenmeye başlayacaktır.

4-Sivilceler İçin Yumurta:

Malzemeler:

1 yumurtanın akı ve de E vitamini

Sivilceler için yumurta kürünün hazırlanışı: Yumurta akını ve e vitaminini karıştırın ve yüzünüze sürün. Bu kür cildinizi gerecektir ve mimiklerinizi yapmakta zorlayacaktır, fakat ciltteki bütün sivilceleri kurutur.

5-Bitkisel Kür:

Malzemeler:

3 adet portakal kabuğu ve de 2 tatlı kaşığı bal

Bitkisel kürün hazırlanışı: Portakal kabuklarını rendeleyerek inceltebildiğiniz kadar inceltin. Üzerine balı ekleyip karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika sonra yıkayın. Portakal kabuğu cildi yeniler ve sivilceleri iyileştirir.

6-Sivilce Tedavisinde Sarımsak:

Sarımsağın antioksidan etkisi vardır, bu etki sivilceler için çok iyidir. Bir tane büyük sarımsağı temizleyip ortadan ikiye kesin ve her iki tarafını da sivilcelerinize sürün. Sarımsağın kokusundan rahatsızlık duyuyorsanız, uygulamadan önce sarımsağı sütle kaynatmanız kokusunu alacaktır.                                                                                                                                 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git