Sivilce Maskesi Tarifleri - saglikdas.com

Sivilce Maskesi Tarifleri

Sivilce Maskesi Tarifleri
13 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 971 kez okundu.

Sivilce Maskesi Tarifleri?

Ergenlik döneminde başlayan ve yağlı ciltleri kolay kolay terk etmeyen bir problem olan sivilceler, hem estetik olarak kötü görünmekte hem de kişinin özgüvenini sarsmaktadır. Sivilcelerin önüne geçmek çok kolay bir şey değildir. Bunun için birçok tedavi yöntemi mevcuttur.

Bu tedavilerin arasında özel reçetelerle verilen haplar da vardır. İç organlara ( özellikle de karaciğere ) zarar veren bu ilaçlar, sivilcelerden kurtulmak uğruna kullanılabilmektedir. Ancak ilaç tedavisinin ardından belirli bir müddet sonra sivilceler tekrar geri gelmektedir.

Sivilce Maskesi Tarifleri ve Faydaları

Eğer ciddi hormon sorunlarınız yoksa ve sivilce oluşumunun sebebi yağlı bir cilt ise sivilce maskesi tariflerini düzenli olarak kullanmanız, sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sizler için derlediğimiz sivilce maskesi tarifleri ile bu sorununuzu tedavi edilmesi için yardımcı olmayı amaçladık.

Kivi ve Kil ile Yapılan Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeler

  • Kivi ( 1 tane )
  • Bir miktar kil

Hazırlanışı

İlk olarak kivinin suyu çıkarılır. Ardından üzerine yavaş yavaş kil ilave edilir. Kremsi kıvam alan karışım yüze sürülür ve 5 dakika kadar bu şekilde beklenir. Daha sonra yüz temizlenir. Kivinin sivilceleri kurutucu etkisi vardır.

Limon ve Bal ile Yapılan Sivilce Karşıtı Maske Tarifi

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Kap ve karıştırıcı tercihinizi metal olanlardan yapmayın. Tahta ya da porselen kullanabilirsiniz. Metaller hem balın faydasını alacaktır hem de limondaki C vitaminini yok edecektir. Elde ettiğiniz karışımı sivilcelere sürün ve biraz bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

Soya Unu ile Yapılan Cilt Maskesi

Malzemeler

  • Soya unu ( yarım su bardağı kadar )
  • Yumurta beyazı ( 1 adet )

Hazırlanışı

Soya ununu ve yumurta akını bir kasede toplayın ve karıştırın. Maske kıvamına gelen karışımı cildinize itina ile sürün. Bu maske kuruduktan sonra maskeyi cildinizden çıkartın ve yüzünüzü durulayın.

Düzenli olarak bu maskeyi kullandığınız takdirde sivilceleriniz kısa sürede kuruyacak ve cildiniz onarılacaktır. Ayrıca cildiniz derinlemesine beslenecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git