Sivilce Nasıl Geçer - saglikdas.com

Sivilce Nasıl Geçer

Sivilce Nasıl Geçer
13 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.052 kez okundu.

Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce nasıl geçer sorusuna cevap bulmak için öncelikli olarak sivilcelerin neden ortaya çıktığının bilinmesi gerekmektedir. Sivilcelerin oluşmasında farklı nedenler söz konusu olaiblir.

Ergenlik döneminde kullanılan makyaj malzemeleri sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olur. sivilcelerin varsa sivilcelerden kurtulmak için neler yapılması gerektiği aşağıdaki maddelerde yer almaktadır.

Sivilce Nasıl Geçer İşte Yöntemleri

  • Sivilcelerin geçmesini sağlamada en önemli etken cildi her zaman temiz tutmak gerekir. Cildi temiz tutmak için doğal içerikli sabunlardan faydalanmanız önerilir. Cilt için en faydalı olan sabun kayısı sabunudur. Kayısı sabunu ciltteki sivilcelerin küçülmesini ve geçmesini sağlar
  • Sivilcelerin giderilmesi için gece yatmadan önce mutlaka cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt kendisini en iyi gece yenilemektedir. Elma sirkesi ile gece yatmadan önce cildinize bakım yaparsanız cildinizdeki sivilcelerin ortadan kalktığını göreceksiniz. Elma sirkesi su ile karıştırılarak kullanılmalıdır.
  • Elma sirkesinin toniğinin buharı sivilcelerin giderilmesi için çok faydalı olur. yağlı cilt tiplerinde görülen sivilcelerin ortadan kalkmasına neden olur. bunu yapmak için ilk olarak 1 çay bardağı elma sirkesine 1 litre su ekleyip kaynatmanız gerekir. Kaynatılan suya başınızı sokabilecek şekilde su ılıdıktan sonra buhar işlemini uygulamanız gerekir. Başınızı bir süre buharda tutarsanız cildiniz temizlenir ve pırıl pırıl olur. yüzünüzde yer alan sivilceler geçmeye başlar. Haftada bir defa bu uygulamayı yapmanız tavsiye edilir. Fakat su çok fazla sıcak olmamalıdır. 10 dakika boyunca yüzünüzü buharda tutmanız gerekir.

Sivilce Etkileri

Sivilcelerin geçmesi için limon kolonyası da kullanabilirsiniz. Limon kolonyasını bebek pudrası ile birlikte kullandığınız zaman cildiniz kendini yeniler. Bunun için limon kolonyasını ve bebek pudrasını karıştırınız.

Daha sonra yüze krem gibi sürülür. Bir süre sonra bu karışım yüzünüzde kurur. Bu maske dökülmeye başladığında yüzünüzü yıkamayın. Bu şekilde uyumanız gerekmektedir. Sabah uyandığınızda sivilcelerin inmeye başladığını göreceksiniz. Bu karışımı her gün düzenli olarak uygulamanız tavsiye edilir.

Sivilcelere kuru maya ile de bakım yapabilirsiniz. Bunu hazırlamak için bir paket kuru mayanın içersine su katın ve karıştırın. Masaj yaparak yüzünüze sürün. Bu karışımdaki maya sivilcelerin küçülmesini sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git