Sivilce Tedavisi - saglikdas.com

Sivilce Tedavisi

Sivilce Tedavisi
14 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 969 kez okundu.

Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yıllar süren çalışmalar neticesinde kesin bir çözüm bulunamayan, uygulanan düzenli bakımlar neticesinde kurtulması mümkün görülen sivilceler için, doğal yollardan uygulanabilecek sivilce tedavisi yöntemleri bulunmaktadır. Sivilcesiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için başvurulacak sivilce tedavisi yöntemleri aşağıda paylaşıma sunulmuştur.

Sivilce Tedavisi Yöntemleri

  • Limon ve kabartma tozu karışımı hazırlanarak elde edilecek maske, sivilcelerin kurutulması açısından sağlıklı sonuçlar veren bir uygulamadır. Elde edilen karışım sivilcelerin yanı sıra akneleri de kurutmaktadır. Maske yüze uygulanarak 20 dakika bekletilir ve 20 dakika sonunda yıkanır. Uygulamanın 7 gün süre ile tekrarlanması halinde aknelerin kaybolduğu görülecektir.
  • 1 çay kaşığı maya, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 adet yumurta akı ve 1 tatlı kaşığı bal bir kap içerisinde karıştırılır. Elde edilen karışım yüz bölgesine sürülerek 20 dakika bekletilir. 20 dakika sonunda yüz yıkanır. Maske sayesinde cilt düzgün görülecek ve sivilceler inmeye başlayacaktır.
  • 1 çay bardağı su içerisine 10 adet ayva çekirdeği konulur. Çay bardağı içindeki ayva çekirdekleri ile birlikte 5 gün bekletilir. 5 gün sonunda elde edilen su içerisine 1 yemek kaşığı bebek pudrası atılır ve karıştırılır. Elde edilen karışım sivilceleri kurutucu özelliğe sahip olacaktır. İhtiyaç duyulan her an bu karışımı kullanmak mümkündür. Ayrıca karışımın cildi onarıcı özelliği de bulunmaktadır.

Sivilce Tedavisi Tarifleri

1 çay kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı su uygun bir kapta karıştırılır. Bu karışım bir kerelik kullanıma uygundur. Bu husus unutulmamalıdır. Elde edilen karışım bir pamuk yardımı ile yüze uygulanır. 1 saat beklenir ve 1 saatin sonunda yüz yıkanır.

Yapılan gözlemlerde bazı bayanların karışımı yıkamadan yattıkları tespit edilmiştir. Bu hatalı bir uygulamadır. Yüzün yıkanmasında fayda bulunmaktadır. Karışım her gün uygulanabilir. Uygulama neticesinde 10 gün sonra sivilce çıkmamaya ve var olan sivilcelerde kaybolmaya başlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git