Sivilceler İçin Portakal Maskesi - saglikdas.com

Sivilceler İçin Portakal Maskesi

Sivilceler İçin Portakal Maskesi
14 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.104 kez okundu.

Sivilceler İçin Portakal Maskesi Önemi

Sivilceler ile herkesin başı derttedir. Her yaşta ve bay bayan herkeste soruna yol açan sivilcelerden kurtulmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin çoğu pek işe yaramaz ve zahmet verici yöntemlerdir. Çünkü her kür veya maske tarifi her insanda işe yaramaz.

Cilt tipleri kategorilere ayrılmıştır fakat herkesin kendine ait bir cilt yapısı ve doku işleyişi vardır. Bazı insanların yaraları çabuk geçerken bazılarının geçmez. Cildin yapısına ve vücuda giren mineral ve vitaminlere göre bu durum farklılık gösterir.

Bu yüzden denediğiniz her yöntemden yüzde yüz sonuç beklemeyiniz. Bir tarif deneyiniz ve o tarif işe yaramazsa bir süre sonra başka bir tarif uygulamaya başlayınız. Cildinize neyim iyi geldiğini kısa sürede fark edeceksinizdir.

Sivilceler İçin Portakal Maskesi Faydaları

Yüzde yüz beklenti ile hazırlanan karışımlar ve uygulanan maskeler nedeni ile maalesef sivilcelerimiz ile yaşamayı öğrenmek durumunda bırakılıyoruz. Kendi kendine çok nadir geçen yapıda olan sivilceler ile cilt üzerinden değil altından savaşmamız gerektiğini unutuyoruz.

Cildi derini üzerinden değil de alt tabakasından kurutan ve sivilce oluşumuna neden olan yağ birikintileri yok eden yöntemlere yönelmenin vakti gelmiştir. Bunun için doğal bitkilerden elde edilen yağların kullanılması gereklidir.

Portakal Maskesi Tarifleri

Bitkisel yağlar direk olarak cilt tarafından emilir ve cilt dokusunun altından sivilce oluşumları ile savaşmaya başlar. Bir de kendi içeriğinde önemli vitaminleri direk doku altına ileten bir meyve mevcuttur. Bu meyve portakaldır. Sivilceler için portakal maskesini uygulayan kullanıcılardan olumlu tepkiler alınmıştır.

Zahmetsiz ve pratik şekilde hazırlanan portakal maskesi sivilceleri kurutur ve gerekli olan vitamini cilde geçirir. Sivilceler için portakal maskesi tarifi Suna Dumankaya tarafından bizlere sunulmuştur. Tarifin detayları şu şekildedir.

Portakal ile Sivilcelerden Arınma

  • Karbonat / 1 tatlı kaşığı
  • Portakal / 1 tane büyük boy

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Evinizde bulunan en büyük portakalı seçin ve kabuklarını rendeleyin. Rendelenen kabukları ezerek suyunu çıkarın. Üzerine de bir tatlı kaşığı kadar portakal suyu ekleyin. Daha sonra 1 tatlı kaşığı karbonatı da üstüne katın.

Sivilcelerinizin üzerine güzelce bu karışımı yedirin. Bir süre maskenin cildiniz üzerinde kalmasını sağlayın ve ılık su ile durulayın. Sivilcelerin yok olmasını istiyorsanız her gün düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git