Sivilceler İçin Yüz Maskesi - saglikdas.com

Sivilceler İçin Yüz Maskesi

Sivilceler İçin Yüz Maskesi
14 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 986 kez okundu.

Sivilceler İçin Yüz Maskesi Etkisi

Aşağıda vereceğimiz sivilceler için yüz maskesi tarifinde tarçın kullanılıyor. Tarçının yüzyıllardan beri şifalı etkileri geleneksel olarak çok iyi biliniyor. Çin tıbbında şifa veren bir bitki olarak tarçın kullanılıyor. Tarçının içinde manganez, lif, kalsiyum ve demir bulunuyor.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için, kan şekerini düşürmek için ve soğuk algınlığına iyi gelmesi için tarçını kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda sivilcelerinizden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte size tarçın içeren ve sivilcelerden kurtulmak için kullanılan yüz maskesi tarifi:

Sivilceler için yüz maskesi hazırlarken ihtiyacınız olacak malzemeler bir çay kaşığı tarçın ve üç çorba kaşığı baldır. Bir çay kaşığı tarçın ve üç çorba kaşığı balı krem haline gelinceye kadar karıştırın. Bu karışımı cildinize sürerek on dakika bekletin.

Sivilceler İçin Yüz Maskesi Faydaları

Herhangi bir yanma veya kaşınma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayın. Cildiniz alerjik bir tepki gösterdi demektir, bu maskeyi bir daha uygulamayın. Eğer böyle bir tepkiyle karşılaşmıyorsanız, sivilceler için önerilen bu maskeyi dört beş günde bir kullanabilirsin.

Sivilceler için yüz maskesinin içinde bulunan bal, ciltteki kızarıklıkları önler ve cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Bütün cilt bakımlarında cildin yeterince nemlenmesi büyük önem taşır çünkü cilt sorunlarının çoğu cildin nemini kaybetmesi sonucu oluşur.

Bu maskede balın görevi de cilde kaybettiği nemi vermek ve sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklıkları gidermektir. Pek çok hastalığa iyi gelen tarçının görevi ise sivilce oluşumuna yol açan mikropların yüzden tamamen temizlenmesini sağlamaktır.

Yüz Maskesi

Soğuk algınlığına iyi gelen tarçın vücuttaki mikroplarla savaştığı için bunu yapabilir. Yüze sürüldüğünde ise yüzdeki mikroplarla savaşarak sivilceleri yok eder ve yeni sivilcelerin oluşmasını da engeller. Bu yüzden sivilcelerin yok edilmesinde büyük rolü vardır.

Sivilceleriniz için pahalı yöntemler kullanmaktan ve cildinizi bir sürü kimyasala maruz bırakmaktan bıkmadınız mı? Her evde bulunabilen malzemeler olan bal ve tarçınla hazırladığınız tamamen doğal olan bu maske sayesinde cildinizi ucuz ve doğal bir yöntemle sivilcelerden arındırmış olacaksınız.

Hem var olan sivilcelerinizden ve onların izinden kurtulacak, hem de yenilerinin oluşmasını önlemiş olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git