Sivilcelere Çözüm - saglikdas.com

Sivilcelere Çözüm

Sivilcelere Çözüm
14 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 968 kez okundu.

Sivilcelere Çözüm?

İlk sivilcenize sizde ergenlikte merhaba dediniz ve sonra devamı geldi öyle değil mi? Maalesef ki birçoğumuz bu acı gerçekle ergenlikte tanışır. Sivilceler yağ oranı yüksek yerlerde kırmızı, siyah ve ya kist olarak kendileri gösterirler.

Sivilcelere Çözüm ve Tarifler

İnsanların yüzde 80’inde görülen bir cilt hastalığıdır.  Sivilcelere çözüm çoğu zaman doğal tedavi yöntemleridir.

  • Sivilcelere çözüm önerileri cilt temizliğiyle başlar. Yaşınız kaç olursa olsun temiz bir cildiniz varsa sivilce hiç çıkmaz ya da kısa sürede geçecektir.
  • En bilindik sivilcelere çözüm şekli ise karbonatlı suyla cildi yıkamaktır. Bu karışım sivilceleri kısa sürede kurutur.
  • Elma sirkesinin sivilceleri kurulma özelliği vardır. Elma sirkesi ve su ile bir karışım hazırlayıp yüzünüze maske gibi uygulayınız. Bu karışımın ciltte 15 dakika beklemesi yeterli olacaktır.

Sivilceler İçin Maske:

1 portakalın kabuklarını soyup onu krem kıvamına gelene kadar dövün ve 1 tatlı kaşığı karbonatla güzelce karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürüp 30 dakika bekletip sonra yıkayın. Bu maskeyi hafta bir defa yapmanız yeterli olacaktır.

Ergenlik Sivilceleri İçin Maske:

1 tatlı kaşığı kuru maya, 1 aspirin, 1 çay kaşığı oksijenli suyu önce kapta aspirini ezerek diğer malzemelerle beraber karıştırın.1 hafta boyunca her gün bu maskeyi uygularsanız yeterli olacaktır. Bu maskeyi bekleme süresi 30 dakikadır.

Sivilceler için Tonik:

Yarım çay bardağı gül suyu ile yarım çay bardağı maden suyu karıştırıp tonik hazırlayabilirsiniz. Bu toniğin kullanımı günde en az bir defadır. Düzenli kullanıldığında en iyi sonucu alacaksınız.

Sivilceler İçin Peeling:

10 gün aralıklarla yüzünüze türk kahvesi ile peeking yapın. 2 peeling arasının 10 gün olma sebebi ise cildin tahriş olmasıdır.

Önemli:

Ciltte hiçbir sivilce kalmadığına emin olduktan sonra cilde peeling yapılmalıdır.

  • Eğer cildinizde sivilceler varsa kullanılan kişisel eşyalara da dikkat etmelisiniz. Herkesin kullandığı banyodaki havluya yüzünüzü kurulmak yerine kendiniz için ayrı bir havluyu kullanırsak daha sağlıklı olacaktır.
  • Sivilceleriniz çok büyük ve iltihaplıysa bunun başka sebepleri de olabilir. Doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git