Sivilcelere Maydanoz Suyu - saglikdas.com

Sivilcelere Maydanoz Suyu

Sivilcelere Maydanoz Suyu
14 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.233 kez okundu.

Sivilcelere Maydanoz Suyu Önemi

Maydanoz bitkisinin suyu, yüksek miktarda C vitamini içerdiği için sivilcelere ve ciltteki lekelere oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca maydanoz ağız yolu ile vücuda alınırsa sindirim ve böbrek sorunlarına karşı da etkilidir.

Sivilcelere maydanoz suyu kullanılırsa sivilcelerin kurutulmasında oldukça etkilidir. Maydanoz ile hazırlayacağınız karışımlardan birini haftada 2 kere yaparak en geç 2 ay içinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilcelere Maydanoz Suyu Karışımı

10 sap maydanozu saplarından ayırın ve 1 bardak suda kaynatın. Kaynamaya başladığında kapatın ve demlemeye bırakın. Suyunu süzün ve içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin.

Elma suyu da maydanoz suyu gibi sivilcelerinizin kurumasında oldukça etkilidir. Bu karışımı uyguladığınız günlerde güneşten uzak durmalısınız çünkü elma sirkesi cildinizde güneş lekeleri oluşmasına sebep olabilir.

Maydanoz ve Limon Karışımı

Yarım demet maydanozu saplarıyla birlikte eziniz. Kesinlikle parça kalmamalı. Sonra üzerine yarım limonu sıkın. Sabah kahvaltısından önce tüketmeli ve ardından 1 bardak su içmelisiniz.

Bu sayede sivilcelerinizin söndüğünü göreceksiniz. Maydanoz ve limon karışımlı bu formül sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. (yağların yakılmasında oldukça etkili olan bu formülü tansiyon hastalarının kullanması tavsiye edilmemektedir.)

Maydanoz Suyuyla Sivilce Tedavisi

2 bardak kaynatılmış temiz suya saplarından koparılmış, ayıklanmış ve yıkanmış 1 demet maydanoz eklenir. 5 dakika kadar bu karışım kaynatılır. Daha sonra ocağın altı kapatılır ve 20 dakika demlenmeye bırakılır.

Bu süre sonunda oluşan lapa yüze (gözaltları hariç) sürülür ve 15 dakika beklendikten sonra kabın içinde kalan su ile yüz durulanır. Günlük kullanılabilir. Sivilcelere Maydanoz Suyu ile uyguladığınız bu tedaviaynı zamanda lekelerin açılmasında da yardımcı olacaktır.

Sivilcelere Karşı Maydanoz Losyonu

100 ml 70 derecelik etil alkol içine 3 yemek kaşığı güzelce doğranmış ve ezilmiş maydanoz eklenir. 15 gün kadar ağzı kapalı bir kapta bekletilir. Süre sonunda oluşan karışımı süzün ve 300 ml su ekleyin. Pamuk yardımı ile maydanoz losyonunu yüzünüze sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git