Sivilceye İyi Gelen Bitkiler - saglikdas.com

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.761 kez okundu.

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Ergenlik yaşlarından itibaren çeşitli sebeplerle, özellikle yüz bölgesinde oluşan sivilceler, insanların ciltleriyle ilgili olarak yaşadıkları problemlerin başında gelmektedir. Yağlı gıda tüketimi, stres, cilt yapısı gibi birçok faktör yüzümüzde sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. Sivilcelere karşı kremler, ilaçlar… vesaire birçok tıbbi ürünü kullanmamıza rağmen çoğumuz sivilcelerin yok edilmesinde kesin sonuçlar alamayız. Bu yazımızda sivilcelerinizden sizi kurtaracak olan sivilceye iyi gelen bitkileri bulacaksınız.

Sivilceye İyi Gelen Doğal Bitkiler

Gül Suyu: Gül suyunun en önemli özelliği, cildimizi kirden arındırmasıdır. Bunun yanında cildimizde fazla yağ bulunuyorsa bu da gül suyu ile atılır. Bu sebeple, akşamları yatmadan önce cildimizi muhakkak gül suyuyla arındırmalıyız; böylece, sivilcelerin önüne geçmiş oluruz.

Aloe Vera Bitkisi: Bu bitki, cildimizi nemlendirir ve kirden arındırır. Aloe Vera bitkisi, sivilceli bölgedeki iltihapları temizleyerek bu bölgede bir daha sivilce oluşmasını engeller.

Güvercin Ağacı ve Lahana: Güvercin ağacı bitkisi ile lahana yaprakları robotta iyice kıyılır. Ortaya çıkan karışımın üzerine 1 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin. Ortaya çıkan kürü, 15 dakika boyunca sivilcelerin bulunduğu bölgelerde bekletin. Süre dolduktan sonra yüzünüzü yıkayınız.

Nane ve Zerdeçal Tozu: Öncelikle nane yaprakları suyu çıkartılana kadar iyice ezilir. Ortaya çıkan nane suyunun içerisine bir çay kaşığı zerdaçal tozu ilave edin ve iyice karıştırın. Sivilcelerinizin bulunduğu bölgelere hafif masaj yaparak karışımı yedirin. 10 dakika kadar karışımı beklettikten sonra yüzünüzü yıkayınız.

Kırmızı Çalı Çayı: Uzmanların, sivilcelere karşı en çok önerdikleri  bitkilerin başında kırmızı çalı çayı gelmektedir. Diğer adı roobios çayı da olan bu bitkiyi, market ve eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Poşet çay şeklinde birçok marka tarafından üretilen kırmızı çalı çayını, kaynamış suya atarak yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında poşet çayın biraz ılımasını bekleyin. Ilıyan çayı, yüzünüzde sivilce bulunan bölgelerde gezdiriniz. Bu işlemi, haftada en az 3 defa yüzünüze uyguladığınızda yüzünüzdeki sivilcelerin zaman içerisinde yol olduğunu göreceksiniz.

Yukarıda saydığımız sivilceye iyi gelen bitkileri belirttiğimiz şekillerde kullanarak kısa süre içerisinde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git