Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı - saglikdas.com

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı
15 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.860 kez okundu.

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı?

Cildine özen gösteren hanımların ya da bakımlı beylerin hassas olduğu konulardan biride siyah noktalardır. Bunlardan kurtulmak üstelik kendi başınıza evde siyah nokta temizleme bandı yapımı sayesinde artık mümkün.

Kişisel bakım ürünleri ne boş yere para harcamak istemeyenler için siyah nokta temizleme bandı yapımını anlatacağız. Anlatıma geçmeden önce bu karışımı uygulayacağımız yer eğer yüzümüz ise mutlaka bir buhar yapmalıyız. Bu sayede gözenekler açılır ve ilacın cilde etki etmesi çok daha fazlalaşır.

Siyah Nokta Temizleme Bandı Yapımı Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı toz jelatin
  • 1 tatlı kaşığı süt

Bu verilen ölçüler siyah noktaları burun bölgesinde olanlar ve bandı yalnızca burnunda uygulayacaklar içindir. Yüzün diğer bölgelerinde de kullanılmak isteniyorsa ölçü çorba kaşığı şeklinde olmalıdır.

Siyah Nokta Temizleme

Yapım aşamasında iki malzeme birbiri ile karıştırılır ve iyice yedirilir, hazırlanan karışım mikrodalga fırına sürülür 1 dakika kadar ısınması beklenir. Eğer mikrodalga fırın yoksa biraz sıcak süt ekleyip de yapılabilir. Hazırlamış olduğumuz kremin,  macunumsu ve yapışkan bir görünümde olması gerekiyor.

Kullanılabilecek sıcaklığa gelince bir fırça vasıtası ile gerekli görülen yerlere ince bir tabaka halinde sürülür. Burada dikkat edilmesi gereken konu çok ince sürmeye çalışmaktır, çünkü kalın sürülürse cilde tam sürülmezse cilde yapışmaz ve yapışmadığında da herhangi bir etkisi görülmez İnce sürülen karışım daha sonra burundan hafifçe kaldırılır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git