Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri - saglikdas.com

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri
17 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.226 kez okundu.

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Siyah noktalar görünümünüzü kötü yönde etkiler. Bu yüzden onları yok etmek için birçok bakım malzemesi kullanırsınız. Piyasadaki bu ürünler, siyah noktaları azaltır. Fakat tamamen yok etmez.

Sizler için en iyi, siyah nokta temizleme yöntemleri araştırdık. Bu yöntemler sayesinde yüzünüzü tahriş etmeden, siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu maske tarifleri ile siyah noktalarınıza veda edebilirsiniz.

Siyah nokta temizleme maskesini, herkes evinde rahatlıkla yapabilir. Tüm evlerde bulunan malzemeler sayesinde, hoşunuza gitmeyen siyah noktalarınızdan, kolayca kurtulabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri ve Tarifleri

  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım tatlı kaşığı kadar kahve
  • Yarım tatlı kaşığı kadar toz şeker

Yukarıda yazılı olan malzemeleri ve miktarlarını bir kâsede güzelce karıştırın. Malzemelerin karıştığından emin olduktan sonra, siyah nokta olan bölgelere daha yoğun olmak üzere, maskeyi tüm cildinize, iyice yedirin.

Yüzünüzde bir süre beklettikten sonra maskeyi yıkayarak çıkarmak yerine ovalayarak çıkarın. Bu işlemi yaparken cildinizi tahriş edebilecek hareketlerden kaçının. Yavaşça ve nazikçe hazırladığınız karışımı yüzünüzden çıkarmalısınız.

Siyah Nokta Temizleme

Eğer sert hareketlerde bulunarak cildinizi tahriş ederseniz, kılcal damarların çatlamasına neden olabilirsiniz. Maskenin tamamını nazikçe çıkardıktan sonra, yüzünüzü ılık su ile durulayın ve ardından cilt tipinize uygun olan bir krem yardımıyla cildinizin nemlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Hazırladığınız maskeyi haftada 1 defa uygulamanız siyah noktaların giderilmesinde önemli rol oynayacaktır.

Siyah nokta temizleme yöntemleri arasında bir diğer önerimiz de buhar banyosu yapmanızdır. Bunu yapabilmek için bir kâsenin içine sıcak suyu koyun ve başınızı kâseye doğru eğin.

Siyah Nokta Temizleme Etkisi

Buharın dışarı doğru kaçmaması için, başınızın üzerine bir havlu koyun ve bu şeklide 5 dk. bekleyin. Süre dolunca,kâğıt havlu yardımıyla, yüzünüzü silin ve tırnaklarınızla yavaşça siyah noktaları temizleyin. Temizlediğiniz siyah noktaları, peçete yardımıyla silebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, siyah nokta bandı kullanmaktır. Bu bandı kullandığınızda siyah noktalarınızdan dakikalar içinde, kurtulacaksınız. Bunu yapabilmek için siyah nokta gördüğünüz bölgeleri ıslatın ve bandı yapıştırın.

Bir süre beklettikten sonra, bandı çıkarın. Alacağınız bant markasının, Nivea olmasına özen gösteriniz. Çünkü bu bantlar arasında en etkili olanı, Nivea markalı bantlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git