Siyah Nokta Temizleme - saglikdas.com

Siyah Nokta Temizleme

Siyah Nokta Temizleme
17 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.094 kez okundu.

Siyah Nokta Temizleme Maskeleri

Siyah noktalar kadınların olduğu kadar erkeklerin de başına gelmesi muhtemel olan cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Siyah noktaların meydana gelme sebebi gözeneklerdir.

Siyah Nokta Temizleme Maskeleri ve Kürleri

Siyah noktalar zamanla oluşan ve kapanan gözeneklerin havada bulunan toz vücuttaki yağların karışımı sonucu oluşabileceği gibi bünyesel etkilerden dolayı da siyah noktalar oluşabilir. Siyah nokta temizlemek için çeşitli kür ve maskeler bulunmaktadır.

Siyah Nokta Temizlemeye Yarayan Kür

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı mısır unu

Hazırlanışı ve Uygulanması:

Mısır unu ve yoğurt bir kap içerisine katılarak karıştırılır. Daha sonra yüze dairesel hareketlerle sürülür. Fakat bu karışımı göz altına sürmemeniz gerekir. 1 5 dakika bekledikten sonra yüzden ovarak çıkarılması gerekmektedir. Aynı zamanda yüzde peeling etkisi yapan bu maske siyah noktaları kısa bir süre içerisinde yok etmektedir.

Siyah Nokta Temizleme Kürü

  • 1 litre su
  • Maden suyu

Hazırlanışı ve Uygulanması:

İlk olarak 1 litre su kaynayıncaya kadar ateş üzerinde tutulur. Daha sonra ocağın altı kapatılır ve sıcaklığın gitmesi beklenir. Ardından bu su büyük bir kabın içerisine alınarak baş bu suyun içerisine konulur.

Suyun çok sıcak olmaması gerekir. Çünkü aşırı sıcak su yüzünüzde yanıklara sebebiyet verebilir. Buharı 5 dakika boyunca yüzünüzde tutmanız gerekmektedir. Buharı yüzünüzde uyguladıktan sonra bir havlu ile kurulamanız gerekmektedir.

Bu işlem sayesinde siyah noktala yumuşar. Yumuşayan siyah noktalar maden suyu ile birlikte tamamen ortadan kalkar. Bir pamuğa dökülen bir miktar maden suyu ile yüz silinir ve siyah nokta temizleme kürü uygulanmış olur. yüzünde leke olan kişiler için güzel bir bakım uygulamasıdır.

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

  • 1 çay kaşığı kahve
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanması:

1 çay kaşığı kahve ile 1 çay kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Malzemeler az geldiği takdirde ölçüyü aynı oranda artırmanız gerekmektedir. Malzemeler problemli bölgeye sürüldükten sonra 15 dakika boyunca bekletilir. Ardından yüz temizlenir. Bu maske siyah noktaların vücuttan atılmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git