Solgun Ciltler İçin Maske - saglikdas.com

Solgun Ciltler İçin Maske

Solgun Ciltler İçin Maske
17 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.901 kez okundu.

Solgun Ciltler İçin Maske Önemi

Solgun cilde sahip olan kişiler için hayat daha zordur sanki. Sürekli olarak herkes onlara hasta mısın diye sorar. Bu sorunun kendilerine sorulmasından bıkmış olduklarından, sürekli renklendirici makyaj yapmak zorunda hissederler kendilerini.

Solgun Ciltler İçin Maske Etkileri

Bundan kurtulmak için solgun ciltler için maske öneriyoruz.

Solgun Ciltler İçin Bitkisel Maske:

Bir adet muz ve yeteri kadar sandal ağacı tozuna ihtiyacınız var. Muzu bir kapta eziyorsunuz, içine sandal ağacı tozu ekleyerek krem haline gelmesini sağlıyorsunuz. Cildinize sürüp on beş dakika bekliyorsunuz. Sonra yüzünüzü temizliyorsunuz. Beş günde bir yapacağınız bu maske ile cildinize renk geldiğini göreceksiniz.

Solgun Ciltler İçin Papatya Maskesi:

Bir tatlı kaşığı papatya yağı ve dört tatlı kaşığı yoğurdu karıştırıyorsunuz. Bu karışımı yüzünüze sürüp on beş dakika bekliyorsunuz. Daha sonra temizliyorsunuz. Papatya yağı kullanmak istemezseniz ya da evde yoksa, kayısı çekirdeği yağı veya sandal ağacı yağı kullanabilirsiniz. Üç günde bir kullandığınızda kısa bir zaman sonra değişimi fark edebileceksiniz.

Solgun Ciltler İçin Krem Karışımı:

Bir adet yumurta sarısı ve iki tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırın ve yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra temizleyin ve bunu haftada iki kez yapın.

Solgun Ciltler İçin Bakım Maskesi:

Bir tane kiviyi soyarak bir kapta eziyorsunuz. İki çay kaşığı yulaf unu, iki çay kaşığı bal ve iki çay kaşığı buğday yağını karıştırıyorsunuz. Cildinize sürüp, üstüne ıslak kağıt havlu koyuyorsunuz. Yirmi dakika bekledikten sonra temizliyorsunuz. Haftada bir uyguluyorsunuz, bunu uygularken kiviye alerjiniz olup olmadığını dikkate alıyorsunuz.

Solgun ciltler için maske tariflerinden istediğiniz bir tanesini ve size uygun olanını seçip uyguladığınızda, yüzünüzdeki değişimi kısa süre içinde fark edeceksiniz. İster bitkisel maskeyi, papatya maskesini, krem karışımını, ister bakım maskesini uygulayın,

Solgun Ciltler

bunları uyguladıktan sonra cildinizin sağlıklı görünmesi için ekstra fazladan renklendirici makyaj yapmanıza gerek kalmayacak. Kimse size hasta olup olmadığınızı sormayacak.

Solgun bir cilde sahip olmak bir lanet değil, gerekli bakım yapıldığında, maskeler uygulandığında çözüme ulaşacak bir sorundur. Bunları uygulayarak solgun cildinize veda edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git