Suna Dumankaya Arındırıcı Maske - saglikdas.com

Suna Dumankaya Arındırıcı Maske

Suna Dumankaya Arındırıcı Maske
22 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.087 kez okundu.

Suna Dumankaya Arındırıcı Maske Önemi

Çıktığı Doktorum programında harika bir tarif veren Suna Dumankaya’nın kışın ciltte biriken kiri, ölü deriyi arındırmak için hazırladığı doğal cilt maskesi tarifi cildinizi canlandırmada ve cildinizin sağlıklı görünmesini sağlamada etkin bir rol oynar.

Suna Dumankaya Arındırıcı Maske Faydaları

Kış mevsiminde ciltte biriken bu kir, ölü deri ve soğuk havadan kaynaklanan cilt aşınmaları gibi cildin cansız ve sağlıksız olmasına sebep olan etkenlerin oluşturduğu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için bu cilt arındırıcı maske tarifini kullanabilirsiniz.

Arındırıcı Cilt Maskesi:

Kış mevsimi cilt bakımına daha çok dikkat edilmesi gereken bir dönem olduğu için bu maske oldukça işinize yarayacaktır. Bu arındırıcı maske cildi derinlemesine temizler ve ciltte oluşan tahribatı gidermeyi sağlar.

Bu cilt arındırıcı maske tarifini hazırlama ve uygulama aşaması oldukça kolay bir işlemdir. Tamamen doğal olan bu cilt arındırıcı maske ile cildiniz canlanarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Aşağıda tarifi verilen cilt arındırıcı maske, cildi tamamen temizler ve kişiye pürüzsüz bir cilt sunar. Şimdi bu tarifi inceleyelim.

Suna Dumankaya’dan Arındırıcı Maske Tarifi

  • Bir yemek kaşığı kadar mısır unu
  • Bir yemek kaşığı kadar kil
  • Krem kıvamında oluncaya dek su
  • Bir yemek kaşığı da el kremi

Maskenin Hazırlanması ve Uygulama Aşaması

Yukarıda yazılan mısır unu, kil, el kremi ve su eşit miktarlarda kaseye koyulmalıdır. Daha sonra krem kıvamına gelinceye dek karıştırılmalıdır. Sonrasında bu karışım cilde masaj yapar gibi uygulanmalı ve beş ile on dakika kadar ciltte bekletilmelidir.

Bekletmenin ardından ele bir miktar un alınmalı ve bu maske peeling yapar gibi ciltten çıkarılmalıdır. Sonrasında ise bol ılık su ile durulanmalıdır.

Arındırıcı Maske

Hem yüze hem de ellere haftada iki defa uygulanabilecek olan bu tarif, cildi porselen gibi pürüzsüz hale getirecek bir maske tarifidir. Siz de cildinizin bu şekilde pürüzsüz olmasını ve kirlerden, ölü derilerden arınmasını istiyor iseniz Suna Dumankaya’nın bu arındırıcı maske tarifini uygulayabilirsiniz.

Bu tarif işinize yaramadığında ise arındırıcı cilt maskeleri konusunda işlediğimiz cilt maskelerini deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git