Susam Yağının Faydaları - saglikdas.com

Susam Yağının Faydaları

Susam Yağının Faydaları
24 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 3.699 kez okundu.

Susam Yağının Faydaları Nelerdir?

Susam yağının faydaları arasında sağlığınız için oldukça yararlı birçok etki bulunmaktadır. Susam yağı susamdan elde edilen bir yağdır ve en az susam kadar faydalı bir bitkisel üründür. Her cilt tipi için uygun olan cilt yağı cildin birçok ihtiyacını tek başına karşılayabilecek kadar güçlü bir besindir.

Susam yağı mineral, antioksidan, lesitin ve vitamin açısından oldukça zengindir. Özellikle susam yağı içerisinde bulunan omega 3 ve omega 6 ile birlikte kendi değerini bir kat daha artırmaktadır. Susam yağının faydaları aşağıdaki maddelerde detaylı olarak bulunmaktadır.

Susam Yağının Faydaları ve Yöntemleri

  • Susam yağı düzenli olarak kullanıldığı takdirde kabızlık sorununu ortadan kaldırmaktadır.
  • Kuru ciltler üzerinde nemlendirici bir etkiye sahip olduğu için susam yağı cilt yumuşatmak ve beslemek için kullanılabilmektedir.
  • İçeriğinde bulunan lesitin maddesi sayesinde sinir ve beyin hücreleri üzerinde oldukça etkilidir.
  • Susam yağı afrodizyak etki sağlar.
  • Susam yağı vücut üzerindeki ödemlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda susam yağı idrar arttırcı bir niteliğe de sahiptir.
  • Diyabet hastaları için susam oldukça önemli bir bakım sağlar. Bu sayede diyabet susam yağı kullanmalıdır.
  • Susam yağı içerisinde birçok mineral ve vitamin bulundurduğu için cildin yaşlanmasının da önüne geçmektedir.
  • Susam yağı selülitler için oldukça faydalı olup selülitlerin giderilmesini sağlamaktadır.
  • Susam yağı mantar sorununun çözümü için de oldukça etkili bir bakım yöntemi sağlar

Susam Yağı

Romatizma gibi şikayeti olan kişiler için susam yağı oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle kireçlenme sorunu yaşayan hastalar için susam yağı etkili bir bakım sağlar.Kozmetik üreten firmalar esans olarak susam yağından faydalanmaktadırlar.

Özellikle güneş kremi üreticileri susam yağından faydalanmaktadırlar.Susam yağı masaj şeklinde saçlara da uygulanabilmektedir. Saçların üzerinde bakım ve onarım işleri sağlamaktadır.

Aynı şekilde tırnaklara, cilde veya vücudun herhangi bir bölgesine uygulandığında onarıcı ve güçlendirici bir etkiye sahiptir. Bunun yanında tırnak ve kaşları da güçlendirmektedir.Susam yağı banyo sonrası tüm vücuda uygulandığından oldukça etkili olamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git