Tırnak Düşmesi Tedavisi - saglikdas.com

Tırnak Düşmesi Tedavisi

Tırnak Düşmesi Tedavisi
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 11.620 kez okundu.

Tırnak Düşmesi Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Tırnak düşmesinin sebebini tanımlayacak olursak, tırnak tabanını oluşturan kökün zarar görmesi neticesindeoluşmaktadır. Tırnak kökü, düzgün olarak tırnak üretemediği ve tırnak tabanına yapışmadığı zaman, bir süre sonra tırnak cansızlaşır ve ölü hale gelir. Bunun sonucunda tırnak tam olarak yerinde olmadığı için, beslenemez ve tırnak düşmesi sorunu oluşur. Tırnak düşmesi tedavisi elbette mevcuttur. Fakat sorunlu olan tırnağa kesinlikle evde müdahale etmemek gerekir. Tırnak sorunuyla karşı karşıyaysanız, fakat tırnağınız hala yatağını terk etmedi,yani düşmediyse bu durumda mutlaka bir doktora gitmelisiniz. Doktorunuz tırnağınızı uygun bir yöntemle çekecektir. Bu işlemin mutlaka bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Kesinlikle evde kendi kendinize tırnak çekme işlemi yapmaya çalışmamalısınız.

Doktorunuz tarafından çekilen tırnağınız, yine doktorunuzun uyguladığı oksijen tedavisi yöntemiyle,iyileştirilmeye çalışılmalıdır. Tırnağınız bu durumdayken darbelerden sakınmalı ve tırnağınızı bir yere vurmamaya, özen göstermelisiniz. Aksitakdirde tırnağınız kanayarak size zor anlar yaşatabilir. İlerleyen zamanlarda çeşitli tamir etme özellikleri bulunan kremler kullanarak, hem tırnağınızın düzelmesine hem de acı ve ağrı oluşumuna engel olabilirsiniz. Tırnak düşmesi tedavisi yapıldıktan sonra tırnağın yeniden yerine gelmesi, uzunca bir zaman almaktadır.

Tırnak Düşmesinin Tedavisi

6 ila 7 ay süre ile dar ayakkabı giymemeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle erkeklerin bu süre zarfında futbol gibi ağır sporlar yapmaması gerekmektedir. Bayanların ise sivri burunlu ve topuklu ayakkabı giymekten kaçınması gerekir.

Tırnak düşmesi sorunu yaşadığınız sırada tırnağınızı beslemek ve yeniden canlanmasına katkı sağlamak için, bazı ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler tırnağınızın kısa zamanda uzamasına da katkı sağlamaktadır. Ancak yalnızca tırnak için özel olarak üretilmiş bakır peptidler içeren, krem ve losyonlar kullanmalısınız.

Tırnak düşmesi sorunlarında mutlaka uzman bir doktor tarafından yardım almalı ve doktorunuzun önerdiği şekilde bir tedavi yöntemi uygulamalısınız. Evde kendi kendinize bilinçsizce, kullandığınız bazı ilaç ve maddeler, tırnağınızın kökünün ölmesine ya da daha büyük problemler yaşanmasına neden olabilir.

Doktorunuzun sizin için önerdiği yöntemler ve ilaçları kullanıp, tırnağınız kendini yenileyinceye kadar dikkatli olursanız, daha kısa sürede ve zarar görmeden bu sorundan kurtulabilirsiniz. Unutmayın sadece tırnak düşmeleri için özel olarak üretilmiş ilaçlar kullanmalısınız. Bu sayede acı ve ağrılarınızı hafifletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git