Vücut Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.910 kez okundu.

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ?

Vücudunuzun tepeden tırnağa sağlıklı olması, vücudunuza yapılan bakımla ve iyi beslenerek olur. Eğer vücudunuzun bakımını ihmal ederseniz, vücudunuz bakıma ihtiyaç duyduğunu bazı belirtiler vererek gösterecektir. Vücut bakımı nasıl yapılır? Diye merak edenler, öncelikle vücudunun ne istediğini bilmeli ve buna uygun olarak vücut bakımı yapmalıdır. Kadınlar yaşlansalar da, her zaman bebek gibi yumuşak bir cilde sahip olmak isterler. Vücut bakımına gereken önemi verdiğiniz ve yeterli zamanı ayırdığınız takdirde, ışıldayan ve yumuşacık, bir cilde her daim sahip olmanız mümkündür.

Yumuşak Cilt Vücut Bakımı Nasıl Yapılır ?

Yumuşak Ve Bakımlı Bir Cilt İçin Öneriler

  • Öncelikle vücudunuza peeling yapmalısınız. Bunun için herkesin evinde her zaman bulunan, şekerden faydalanabilirsiniz. Her banyo yaptığınızda vücudunuza şekerle peeling yapın. Böylelikle vücudunuzda özellikle de bacaklarda oluşan, batık problemi gidecek ve cildiniz pırıl pırıl olacaktır.
  • Bir başka peeling yöntemini de deniz tuzu kullanarak yapabilirsiniz. Deniz tuzu vücudunuzdan ölü derileri atarak, pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.
  • Vücut bakımınız için unutmamanız gereken mucize bir üründe limon olmalıdır. Banyodan önce vücudunuza limon suyu sürüp, yarım saat bekleyerek, duş almalısınız. Limon vücudunuzda oluşan kötü kokuları giderir. Cildinizi sıkılaştırır.

Cildinizde sivilce problemi yaşıyorsanız, bu sorun vücudunuzun görünümü açısından sıkıntı yaratır. Sivilcesorunuyla başa çıkmak için limon ve elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi mikropları öldürerek sivilce oluşumunu önler. Limon ise antiseptik olduğu için, sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olacaktır.

Kadın Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

Limon ve Elma Sirkesinin Sivilcelere Etkisi

  • Limon ve elma sirkesi cilt yağlanmasının önüne geçerek sivilce oluşmasını önler.
  • Sivilceleri kısa sürede kurutur.
  • Vücudunuzu gerginleştirir.
  • Limon cilt tonunuzu açar.
  • Sivilcelerin yayılmasını durdurur.

Selülit Maskesi

Buğday ununun içerisine bal ve sirke karıştırıp, selülit olan bölgelere uygulayın. Bir streçle kapatın. 2 saat hareket ederek bekledikten sonra yıkayın. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Kararan Dirsekler

Limonu ikiye kesip içini boşaltın. Boşalttığınız yarım limonu dirseklerinize sürün. Daha sonra badem yağı ile dirseklerinize masaj yapın. Dirseklerinizde oluşan kararmalar zamanla gidecektir.

Ayak Ve Topuk Bakımı

Ayaklarınızı 10 dakika ılık suda beklettikten sonra, ponza taşı kullanarak sertleşen tüm bölgeleri temizleyin. Ardından bakım yağı ile yağlayarak, çorap giyin ve yatın. Haftada bir kez yapabilirsiniz.Vücut bakımı nasıl yapılır? Diye merak edenler hemen uygulayabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git