Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı - saglikdas.com

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı
6 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.116 kez okundu.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı ?

‘‘Yaz mevsiminde epilasyon yaptırılmaz.’’ İnsanlar arasındaki genel kanılardan birisidir. Bu anlayışın genel nedeni ise, güneş ışınlarının lazer epilasyon yapılan bölge üzerinde olumsuz etkilerinden kaynaklanmaktadır. Günümüzde ise böyle bir problemden bahsedilmemektedir. Çünkü, son teknoloji ürünü lazer epilasyon cihazlarıyla yapılan epilasyonlar üzerinde güneş ışınlarının zararlı etkisi yoktur. ‘‘Yazın lazer epilasyon yapılır mı?’’ sorusunun açıklayıcı cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı ?  “Evet”

Lazer epilasyon yaptırırken doktorunuzun tavsiyelerine dikkatle uymanız çok önemlidir. Gelişen teknolojiyle birlikte, lazer epilasyon cihazlarında da büyük yenilikler olmuştur. Eskiden lazer epilasyon yaptıranlara güneşe çıkmayın uyarısı yapılırdı. Günümüzde ise bu şekilde telkinlerde bulunulmamaktadır. ‘‘Yazın lazer epilasyon yapılır mı?’’ sorunuzun cevabı evettir; fakat, dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Lazer epilasyon sonrası uymanız gerekenleri şu şekilde maddeler halinde sıralayabiliriz:

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır Mı ? – Sebepleri 

  • Bronz tene sahip olanlar, lazer epilasyon yaptırmadan önce kesinlikle doktorlarına başvurarak epilasyon yaptırıp yaptırmama konusunda fikir almalıdırlar. Doktora danışmadan epilasyon yaptırmak, cildiniz için tehlikeli sonuçlar doğurabilir.
  • Bronz tenli olmak, vücudun yeteri miktarda güneşten beslendiği anlamına gelmektedir. Epilasyon yaptırarak vücudunuzun gereğinden fazla ışına maruz kalmasına sebep olmak, cilt sağlığınızla alakalı problemler çıkaracaktır.
  • Yaz aylarında yaptırılan epilasyonlar sonrasında kesinlikle solaryuma girmemeliyiz. Bunun yanında, güneşlenmemeliyiz; çünkü, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmak tehlikeli olacaktır.
  • Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra, cildimizin korumasını sağlamak çok önemlidir. 50 faktörlük güneş koruma kremiyle cildimizi korumalıyız.
  • Cildimizi, doğrudan gelen güneş ışınlarından korumak çok önemlidir. Ne kadar gelişmiş teknolojiyle epilasyon yaptırırsak yaptıralım, doğrudan gelen güneş ışınları, solaryum sonrasında cildimiz için ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git