Yüz Dolgunlaştırıcı Maske - saglikdas.com

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske
9 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 8.857 kez okundu.

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske 

Botoks, zayıf yüz hatlarına sahip bayanların yüzlerini dolgunlaştırmak amacıyla en çok başvurdukları yolların başında gelmektedir. Çünkü, zayıf yüz hatları bayanların fiziksel görünümleri açısından en çok morallerini bozan etkenlerin başında gelmektedir. Botoksa gerek kalmadan yüz dolgunlaştırıcı maskelerle de yüz hatlarımızı dolgunlaştırmamız mümkün. Bu yazımızda herhangi bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymadan yüz dolgunlaştırıcı maskeler yardımıyla, yüzlerinizi nasıl dolgunlaştırabileceğinizin cevabını bulacaksınız. İşte uzmanların en çok önerdikleri yöntemler:

Yüz Dolgunlaştırıcı Maske Çeşitleri 

Bal Maskesi: 1 tane yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığım süt, 2 tatlı kaşığı limon suyu, yarım  tatlı kaşığı tuz ve 2 tatlı kaşığı balla hazırlanan bir maskedir. Bütün malzemeler bir kap içerisine boşaltılır ve krem kıvamına gelinceye kadar iyice karıştırılır. Sonrasında ortaya çıkan karışım, yüze sürülür ve bu şekilde 10 dakika kadar beklenir. Süre dolunca aynı maskeden bir kat daha sürülür ve yine 10 dakika beklenir. Sonrasında yüzümüzü ılık suyla yıkayabiliriz. Bu maskeyi haftada 2 defa yüzümüze uygulayarak ortalama 1 ay içerisinde daha dolgun bir yüze sahip olabiliriz.

Portakal – Mandalina Kabuğu Buharı: 1 tane portakal kabuğu ve 1 tane de mandalina kabuğuyla yapılan bir maskedir. Bir tencere içerisinde bir miktar suyla beraber mandalina ve portakal kabukları kaynatılır. Sonrasında, suyun buharına yüz tutulur. Başınızı bir havlu vb. bir örtüyle kapatarak buharın yüzünüz üzerinde daha da etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada bir defa yaparak kısa süre içerisinde daha dolgun bir yüze sahip olabilirsiniz.

Civanperçemi Çiçeği Maskesi: 1 avuç kadar civanperçemi çiçeği kurusu, 2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tane yumurta sarısı, 2 tatlı kaşığı bal, 1 avuç kadar yulaf unu ve 3 çorba kaşığı limon suyuyla hazırlanan bir maskedir. Civanperçemi su içerisinde 10 dakika kadar kaynatılır. Kaynamaya başlayınca ocaktan alınır ve bir fincan kadarı süzülerek buzdolabına konur. Su içerisinde kalan çiçek pozası alınarak iyice ezilir. Sonrasında poza; limon suyu, zeytinyağı, yumurta sarısı ve balla karıştırılır. Buzdolabına koyduğumuz civanperçemi suyu alınarak bu karışımın üzerine dökülür ve sonrasında üzerine yulaf unu eklenerek krem ayarına gelene kadar hepsi karıştırılır. Sonrasında elde edilen karışım yüze sürülür ve 1 saat civarı beklenir. Cildinizi ılık suyla duruladıktan sonra yüzünüze gül suyu sürerseniz maskenin etkisi daha da artacaktır. Bu uygulamayı haftada 1 defa cildinize uygulayarak kısa süre içerisinde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git