Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer - saglikdas.com

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer
5 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.328 kez okundu.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer ?

Yüzünüzde çeşitli sebeplerden kaynaklanan lekeler oluşabilir. Bu sebepler güneş lekeleri, yaşlanmaya bağlı lekeler ve sivilce lekeleri olabilir. Pek çok insan özellikle de bayanlar,yüzdeki lekeler nasıl geçer? Diye merak etmektedir.

Yüzünüzde oluşan lekelerden bazı yöntemler kullanarak, kurtulmanız mümkündür. Buyöntemler şu şekilde sıralanabilir.

  • Yüzünüzde oluşan lekeleri giderebilmek için öncelikle lekelerin sebebini bilmeniz gerekir. Lekenin neden kaynaklandığını bilmek ve verdiğimiz tariflerden size uygun olanı uygulamak, fayda sağlayabilir.
  • Eğer yüz lekeleriniz için kullandığınız kremler varsa bu kremleri mutlaka düzenli kullanmalısınız.
  • Yüz lekeleriniz iyice çoğaldıysa, mutlaka doktora gitmeli ve size önerdiği ürünleri kullanmalısınız.
  • Bir miktar suyun içerisine elma sirkesi damlatarak,yüzünüzde oluşan lekelere sürüp, yüzünüzü güneşten koruyarak bekletebilirsiniz.
  • Yüz lekeleriniz güneş yüzünden oluşmuşsa, yılın her mevsimi güneş koruyucu kremler kullanmalısınız. Güneş koruyucu kremlerin mutlaka en az 30 koruma faktörlü olması gerekir.

Yüzdeki lekeler nasıl geçer ?

Sorusuna cevap olarak önerdiğimiz maske tarifini de kullanabilirsiniz.

Yüz Lekeleri İçin Maske:

  • 1 adet sararmış salatalık

Sararmış bir salatalığı rendeleyerek suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz salatalık suyunu haftada iki kez cildinize uygularsanız, cilt lekelerinin renginin açıldığını göreceksiniz.

Yüz Lekelerini Geçiren Maske Tarifi:

  • Yarım tatlı kaşığı su
  • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
  • Yarım tatlı kaşığı üzüm sirkesi

Cildinizde oluşan lekeleri gidermek için tüm malzemeleri karıştırarak, yüzünüze uygulayın ve 30 dakika bekletin. İşlem sonrası cildinizi ılık su ile durulayın. Cilt lekeleriniz tamamen kaybolana kadar bu uygulamayı tekrar edin. 1 hafta boyunca.

Cildinizde oluşan lekelerden kurtulmak için çeşitli kremleri de kullanabilirsiniz. İşte size birkaç tane krem markası ve fiyatları:

Isis pharma Unitone 4 Koyu Renk Cilt Lekeleri İçin Krem: Bu kremi koyu renk cilt lekelerinizde, kahverengi lekelerde, güneşin sebep olduğu cilt lekelerinde ve yaşlanmaya bağlı lekeler, için günde bir defa, çok ince sürerek,kullanabilirsiniz. Lekeleriniz kaybolana kadar 4-6 ay boyunca kullanabilirsiniz. Ürünün fiyatı:( 85 TL)dır.

Bu kremin dışında özellikle çiller için Sinoz leke kremi(fiyatı 90 TL), Natura HouseWhite Perfection adlı kremi (fiyatı 39 TL) ,Pakface leke kremi (fiyatı 18 TL) Erica leke kremi ( fiyatı 25 TL ) ni de kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git