Zencefilin Saça Faydaları - saglikdas.com

Zencefilin Saça Faydaları

Zencefilin Saça Faydaları
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.745 kez okundu.

Zencefilin Saça Faydaları Nelerdir ?

Saçın beslenmek için protein, nişasta gibi organik bileşenlere ayrıca çeşitli vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bu sayılan maddelerin tamamı zencefilde mevcuttur. Bu sebeple de zencefilin saça faydaları tartışılamayacak derecede çoktur. Özellikle içinde bulunan B ve C vitaminleri sayesinde cilt beslenir. Ayrıca zencefilin su bakımından da oldukça zengin olduğu bilinmektedir. Bu yönüyle de zencefil, saçın nemlenmesine yardımcı olur. Zencefilin saça faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Zencefilin Saça Faydaları Şu Şekildedir ;

  • Zencefil saçlara parlaklık kazandırır. Bu parlaklık çabukça sizi terk etmez uzun süreler sizinle birlikte kalır
  • Zencefilin etkin bileşenleri sayesinde saçlarınız daima capcanlı görünür. Saçınızın canlı görünmesinin sebebi ise sağlıklı olmasıdır.
  • Zencefil saçı güçlendirip elastikiyet kapasitesini arttırır. Bu şekilde saç kopmaları ve kırılmaları ciddi ölçülerde azalır.
  • Eğer saç dökülme sorununuz varsa zencefil sizin için en ideal doğal ürünlerden biridir. Saçın dökülmesini anında durduran zencefil kürleri sayesinde dökülen saçınızın tekrar çıkmasına da yardımcı olursunuz. En iyi etkiyi almak için zencefili düzenli olarak kullanmalısınız.
  • Zencefil, içeriğindeki maddeler sayesinde saç diplerini uyarır. Bu şekilde saçınız daha çabuk uzar. Eğer saç uzatma niyetinde iseniz düzenli olarak zencefil ile saçınıza bakım uygulayınız.
  • Zencefil saçları olduğundan daha güçlü ve kalın yapar. Şayet saç telleriniz sizi rahatsız edecek derecede ince ise ve çabuk yıpranıyorsa düzenli kullanacağınız zencefil ihtiva eden karışımlar sayesinde bu sorununuzun önüne geçebilirsiniz.
  • Su bakımında zengin olan zencefil saçınız için iyi bir nemlendiricidir.

Zencefilli Saç Maskesi

Malzemeler

  • 200 ml. su
  • Kök zencefili ( 2 adet )

Hazırlanışı

İlk olarak belirtilen miktardaki su ile zencefili kaynatın. Su kaynamaya başladıktan 1 – 2 dakika sonra ocağın altını kapayın ve karışımı soğumaya alın. Yeterince soğuyan zencefil kürünü saçınıza dökün. Bu şekilde yarım saat kadar bekleyin. Son olarak saçınızı şampuan ya da sabunla yıkayın. Nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınız takdirde saçlarınız sağlıklı olarak uzayacaktır. Bu kürü haftada bir uygulayabilirsiniz. Saç diplerinizde yanma olursa kürü uygulamayı bırakın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git