Zeytinyağının Cilde Faydaları - saglikdas.com

Zeytinyağının Cilde Faydaları

Zeytinyağının Cilde Faydaları
9 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.979 kez okundu.

Zeytinyağının Cilde Faydaları ve Zararları

Zeytinyağının pek çok faydalı özelliği olduğu gibi,cilde de sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Zeytinyağını saçlarınıza, cildinize, yüzünüze ve vücudunuzun özellikle kuruyan her bölgesine, uygulayabilirsiniz. Zeytinyağı doğal nemlendirici özelliği sayesinde cildinizi nemlendirir ve etkili bir şekilde bakım yapmanızı sağlar. Zeytinyağı çok faydalı olduğu için, cildinize ve tüm vücudunuza uygulayacağınız maskelere karıştırıp kullanabilirsiniz.

Zeytinyağının Cilde Faydaları Nelerdir ?

  1. Zeytinyağı cildinizi yumuşatarak, doğal bir parlaklık kazanmasını sağlar. Cildinize uygulayacağınız zeytinyağı ve zeytinyağı karıştırılarak yapılan tüm maskeler cildinize esneklik ve parlaklık kazandırır.
  2. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, zeytinyağı uygulayarak pürüzsüz, ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilmeniz mümkündür.
  3. Özellikle kuru bir cilde sahip olanlar, kırışıklık problemiyle karşı karşıya olduğundan, zeytinyağını nemlendirici olarak kullanarak cildinde oluşan kırışıklıkları giderebilirler.
  4. Zeytinyağını dudak bakımınız için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçerisine bir miktar şeker katarak dudaklarınızı fırçalarsanız, dudaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
  5. Hamilelik ve ergenlik sırasında görülen ciltçatlaklarınız için de zeytinyağı kullanabilirsiniz. Yoğun nemlendirme özelliği olan zeytinyağını, cildinizde oluşan çatlaklara sürdüğünüzde, çatlakların bir süre sonra kaybolduğunu göreceksiniz.
  6. Cildinize peeling yapmak istediğiniz zaman zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ve tuzu karıştırıp vücudunuza peeling yaptığınızda, hem ölü derilerden arınırsınız hem de vücudunuza bakım yapmış olursunuz.
  7. Cildinizde oluşan kırışıklık sorunlarına çözüm arıyorsanız, zeytinyağı kullanabilirsiniz. Gün içinde yüz germe hareketleri yaparken zeytinyağı da sürerek kırışıklık görünümünü azaltabilir ve önleyebilirsiniz.
  8. Zeytinyağını cildinize masaj yaparken de kullanabilirsiniz kurumuş ve gerilmiş cildinizi nemlendirerek ve rahatlatarak etkili bir bakım yapmanıza katkı sağlar.
  9. Zeytinyağını hassas bebek ciltlerinde de kullanabilirsiniz. Bebeğinizin tüm vücudunu zeytinyağı ile yağlayarak cildini koruyabilir ve cildinin beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.
  10. Zeytinyağının içerisine bir miktar şeker karıştırarak cildinize uyguladığınızda cildinizin yumuşacık olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağını makyaj öncesinde yüzünüze sürerseniz, cildinize sürdüğünüz fondötenin cildinizle örtüşmesini sağlayarak, daha doğal görünmesini ve cildinizde kalıp gibi durmasını önlemiş olursunuz.

Zeytinyağının cilde faydaları pek çoktur. Saydığımız maddelerin dışında zeytinyağını saç bakımınızda, el ve ayak bakımlarınızda, evde hazırladığınız bakım kürü ve maskelerinizin içinde, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git